Gardens of Pelin ile Hayallerinizi Canlandırın!

1795
Gardens of Pelin ile Hayallerinizi Canlandırın!
Gardens of Pelin ile Hayallerinizi Canlandırın!

pelinterranium Sırçalar içine yerleştirilmiş sevimli nebatlar, insana coşku veriyor öyle değil mi? Yeşilin insanlar üzerindeki tesiri tartışılmazdır. Umudun, sulhun ve hürlüğün rengidir, bu surattan da bir çok halkın sancağında yer alır. Tabiatın verdiği güven, huzur ve yaratıcılığı insanlara yansıtır.
Konut dekorasyonunda kullanılan yeşil renk ve tonları, sizin tabiata ve canlı çiçeklere olan gereksiniminizi tatmin edebilir. Yeşilin yarattığı sükunet duygusu ise mekteplerde ve kütüphanelerin duvarlarında bu rengin seçilmesinde büyük rol oynar.
Yeşil, sarı ile kullanıldığında arkadaşça ve davetkar bir hava yaratırken, mavi ile karıştırıldığında ise rahatlık ve serinlik duygusunu perçinler. Gerçekten mutlu sezmenin bilimsel bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Araştırmalar; mutluluğun yolunun küçük farklılıklardan geçtiğini gösteriyor
Yeni bir şey deneyin, iş dışında kendiniz için bir şeyler ürettiğinizi görmek sizi mutlu edecektir
Hareket edin, karşınıza sizi afallatacak hoşlukların çıkmasına fırsat verin
Yeşil ve mavi ile iç içe olun, tabiata dönüş iç huzurunuzu çoğaldırır ve anı yaşamanızı sağlar.   Kaktüs nebatının ışınımı emdiği rivayetinin kaynağını merak ediyor musunuz?  
Birkaç yıl geriye gidersek 2009 senesinde bir lise talebesinin TUBİTAK’a sunduğu araştırma bu sualin yanıtı olabilir. Lise talebesi bu projesinde ışınımın tesirlerini eksiltebilmek için kaktüs nebatını muhtelif elektronik aygıtların bulunduğu bir civarda bir ay bekleterek Alfa-Beta ismi verilen makine takviyesiyle nebatın ışınımı ne oranda absorbe ettiğini inceledi. Mevzuyla alakalı söyleme yapan genç tahlilci; ‘İlk olarak kaktüs ismi verilen nebatı etüv ismi verilen fırınlarda 105 derecede kuruttum. Ardından kaktüs nebatlarının küllerini alfa-beta makinelerinin detektörlerine koydum. 600 dakika içinde kaktüslerin ışınım oranını ölçtüm. Bu uygulamayı hem ışınıma maruz kalan kaktüslerde hem de maruz kalmayan kaktüsler üzerinde sınadım. Netice olarak Alfa-Beta makinesinden dağılan ışınların kaktüs nebatları tarafından absorbe edildiği neticesine eriştim. Zaman içinde bu cins araştırmaların desteklenerek değişik özellikler için kullanılabileceğini, ışınımın tamamen hasarsız hale getirilebileceğini düşünüyorum’ biçiminde söylemelerde bulunmuştu. Hayalinizi bir sırça içerisinde beğendiğinize armağan edebileceğinizi öğreniyor muydunuz?
Bizimle bir resmini paylaşmanız yeterli, hayal ettiğiniz huzuru evvel planlıyoruz . sonra tamamen size özel bu tasarımı uygun kaktüsler ile minyatür bir bahçeye dönüştürüyoruz 1 Minyatür bahçe tasarımımız hazır!  sırada bu tasarımı canlandırmak var. 2 Ufak bahçemiz hazır