Geçici Dövme Hakkında En Çok Merak Edilen 5 Şey

2193
gecici-dovme
gecici-dovme

Dövme ya da tattoo; kişilerin vücuduna çeşitli şekiller, resimler veya yazılı mesajlar işlemeyi sevdiği bir sanat. Dövmeler her ne kadar cezbedici ve gösterişli olsa da ömür boyu kalıcılık sağlayacak olması elbette yaptırmadan önce ince bir şekilde düşünülmesi gerektiğini gösteriyor. İşte bu noktada geçici dövme kurtarıcı ve pratik bir çözüm sağlıyor. Geçici dövme yaptırarak kalıcı dövmenin nasıl hissettirdiğini tecrübe etmek, her seferinde farklı desenleri vücudun istenilen bölgelerinde kullanmak geçici dövmenin sunduğu kolaylıklardır. Geçici dövme her ne kadar pratik olsa da hakkında merak edilen birtakım detaylar bulunuyor. Bu detaylar şöyledir:

  • Geçici dövmenin kalıcılık süresi nedir?

Geçici dövmeler, derinin altına nüfuz etmeyen bir özelliğe sahip olduğundan süresi yaklaşık 3 hafta ile sınırlıdır. Alerjik tenlerde veya yağlı ten yapısında çok daha kısa sürebilmektedir.

  • İstendiği zaman çıkartılabilir mi?

Çok uzun ömürlü olmayan dövmeleri vaktinden önce çıkartmak için dövmenin olduğu bölge kese ile yıkanabilir ya da bebe yağ ile silinebilir. Bölgenin tahriş olmaması için özenli olunmalıdır.

  • Geçici dövme zararlı mıdır?

Geçici dövmeler derinin altına nüfuz etmeyen, doğal, cilde zarar vermeyen toksin maddelerden yapıldığı için bariz bir rahatsızlık, zarar vermez. Alerjik tenlere sahip kişilerde ve 7 yaşından küçük çocuklara yapılması elbette önerilmez.

  • Tırnaklara geçici dövme yapılır mı?

Nail art ile özdeşleşen tırnak dövmeleri, geçici dövmeler ile birçok farklı desen ve motifin tırnaklarda kullanılmasını sağlıyor. Her tırnak şekline ve boyutuna uyum sağlayacak şekilde tasarlanan tırnak dövmeleri, gerçek dövmelerden esinlenerek zarif tasarıma sahiptir.

  • Geçici dövme yaptıran kişi denize ve havuza girebilir mi?

Denizin dövmeye doğrudan etkisi olmaz, kalıcılığını korur fakat havuzdaki klor gibi kimyasal renk açıcılar suda uzun süre kalınması durumunda dövmenin rengini açar, solmasına sebep olur.

Geçici dövmeler zararı olmayan, uygulaması kolay ve herkesin uygulayabileceği ürünlerdir. Tarzınıza uygun yazı, desen ve motifte ve 3D dövme modellerini http://www.cinarextreme.com internet sitesinde bulabilirsiniz.