Kilo Vermenin Püf Noktaları

4609
Verdiğim Kiloyu nasıl korurum
Düzenli öğünler

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde bütün kadınlarda ortak olan bir sorun gündeme gelmekte: “Nasıl Kilo Veririm?”

Her sene düzenli olarak yaz aylarına girmeden önce başlanan yoğun ve stresli rejimler, kış aylarında vücudun gevşemesi ile yerini tekrar alınan kilolara bırakmakta. Kadınların pek çoğunun; kibrit kutusu kadar peynir ile başlayan diyetlerden artık bıktığı ve verdiklerin kiloların kalıcı olmasını istedikleri de ortada. Peki nasıl kilo veririm? Verdiğim kiloyu geri almamanın yolu yok mu ? Neden istediklerimi yiyemiyorum? Tarzındaki sorunlarınızın cevaplarını sizin için araştırdık.

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

Sağlıklı kilo vermek için önce yemek yenilen öğünlerin düzenlenmesi gerekmektedir. Öğünlerinizi sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği olarak düzenli bir şekilde, öğün atlamadan ya da fazlalaştırmadan yapmaya özen göstermelisiniz. Öğünlerde tüketilmesi gereken dört ana besin gurubuna dikkat edilmesi de önemli bir ayrıntıdır. Menülerde ekmek, pilav, tatlı gibi gıdaları aynı anda bulundurmamaya özen göstermelisiniz.

Çorba ve etli yemeklerde ekmeksiz doymam mantığından artık kurtulmak lazım. Her şeyi yiyebilirsiniz. Hiçbir şey aklınızda kalmasın. Ama her şeyi az miktarda ve aynı zamanda tüketmek yanlış. Yemeğe ekmek banmaktan vazgeçerek diyete başlamanız bile size çok şey kazandıracaktır.

Vücudunuzun İhtiyacı kadar karbonhidrat ya da kalori almalısınız.  Aynı öğünde hem ekmek, hem pilav hem de tatlı almanız sonucunda kilo vermemeniz oldukça normal.

Öğünleri tek bir tabakta yemek kilo vermek ya da kilosunu kontrol altında tutmak isteyenler için önemli bir taktik olmakta. Tabağınıza sebze ya da et yemeğinin yanında aynı anda pilav ya da makarna koyup, yoğurt ya da salata da eklerseniz; hem tabak dolu görünecek, mideden önce gözünüz doyacak hem de daha az tüketimde bulunmuş olacaksınız.