Metabolizma Hızlandırıcı 10 Çay

4304
tarçın çayı
tarçın çayı

Kadınların korkulu rüyası fazla kilolar.. Genel olarak çoğu kadın su içsem bile yarıyor gibi dertlerden muzdarip olsa da bu döngüyü kırabilirsiniz.Bunu yapmak elinizde.. metabolizma hızlandırıcı çaylar size yardımcı olacaktır.Kilo probleminin altında yatan başka sağlık sorunları da olabilir bu yüzden ilk önce doktor kontrolünden geçmelisiniz.Bunun yanında düzenli spor ve diyet yapmak çok önemli ..
Ancak çikolataları,hamburgerleri, hamur işlerini doyasıya yiyip üzerine içtiğiniz bir bardak bitki çayı sizi zayıflatmaz. Bitki çaylarını diyetinize ek ve metabolizma hızlandırıcı etkisi için kullanabilirsiniz..Sizler için kilo vermenize, yağ yakmanıza ve ödem atmanıza yardımcı olan çayları yazdık..
Yazmış olduğumuz çayları aktarlardan bulabilirsiniz veya kendiniz var olan bitkilerinizi evde kurutup demleyebilirsiniz.. Düzenli kullanımda etkisini gösteren bitki çayları dertlerinize deva olacak…
Şeker Düzenleyici Tarçın Çayı: Tarçının termojenik etkisi vardır. Vücut sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjiyi arttırır bu sayede daha fazla kalori yakarsınız. Bunun dışında kan şekerini dengeleyerek iştahı bastırır ve kolesterolü dengeler.Dilerseniz tarçını kabuk şeklinde sıcak suya ekleyin biraz zencefil de katarak hazırladığınız tarçınlı zencefil çayını içebilirsiniz.

Ödem Söktürücü Maydanoz Çayı: diyet listelerinde sıkça yer almasının nedeni sindirimi kolaylaştırması ve fazla suyun (ödemin) vücuttan atılmasını sağlayarak sizi tartıda 1 adım öne geçirmesi. Maydanozun diğer faydası ise folat, potasyum, kalsiyum, fosfor, C ve A vitaminleri bakımından zengin bir bitki olması.

Enerji Kaynağı Biberiye Çayı:Biberiye çayı diyet yaparken ihtiyaç duyacağınız vitamin ve mineral desteğini sağlayabilir, kan dolaşımını arttırarak enerji verebilir ve konsantrasyonunuzu arttırabilir. Bu sayede daha fazla enerji tüketebilir ve metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Mide Rahatsızlıklarına Birebir Zencefil Çayı:
Zencefil çayının en önemli özellikleri mide sakinleştirmesi, bulantıyı kesmesi ve sindirimi kolaylaştırmasıdır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğu söyleniyor..

Şifa Kaynağı Pu-Erh Çayı:
Pu-Erh çayının zayıflamaya etkisi, sabahları içildiğinde yağ hücrelerini küçültmesinden ve uzun dönemde vücuttaki yağ oranını azaltmasından kaynaklanıyor. Çayın adı biraz garip olabilir kabul, en azından bir kaç hafta denemeye değer.

Son Zamanların Modası Beyaz Çay :
Doktorların kilo vermek isteyenlere tavsiye ettiği bir diğer çay olan “beyaz çay” gıdalar yoluyla alınan yağın vücut tarafından emilmesini azaltarak depolanmasını önlüyor. Öğle yemeğinde 2 fincan beyaz çay içerek yağın depolanmasını önleyebilirsiniz.

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Mate Çayı:

Bu çayın bileşenlerinden olan mateine metabolizmayı hızlandırıyor, vücut sıcaklığını yükselterek normalden daha fazla kalori yakılmasını sağlıyor. Ayrıca tokluk hissini uzatarak öğünler arasında mide kazıntısını önlüyor. 2001 yılında Danimarka’da 44 aşırı kilolu kişi üzerinde yapılan bir araştırmada düzenli olarak mate çayı içenlerin içmeyenlere oranla yaklaşık %40 daha fazla kilo kaybettikleri belirlenmiş.

Dolaşım Sisteminin Dostu Kuş Otu Çayı:

Hafif müshil etkisi bulunan kuş otu çayı, şişliği önler ve fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur. Potasyum ve magnezyum bakımından zengin olan bitki bağırsakları temizleme özelliğine sahip.Günde bir bardaktan fazlası önerimiyor.

Yemeklerden Önce Bir Bardak Yabanmersini Çayı :

Yabanmersini çayının en büyük özelliği kan şekerini dengeleyerek yemek masasına oturmadan önce açlığınızı hafifletmesi. Akşam yemeğinden önce 1 fincan yabanmersini çayı içerek yemek sırasında aşırıya kaçmadan daha az kaloriyle masadan kalkabilirsiniz.

Hepimizin Kurtarıcısı Yeşil Çay :

Yeşil çayın zayıflatan çaylar arasında ilk sırada gösterilmesinin nedeni, kafein ile metabolizmayı hızlandırırken içerdiği kateşinler (bir antioksidan çeşidi) vücuttaki yağ oranını azaltması. 35 erkek üzerinde yeşil çayın zayıflama etkisi hakkında yapılan 3 aylık bir araştırmaya göre, düzenli olarak yeşil çay içenlerin içmeyenlere oranla daha fazla kilo verdikleri tespit edilmiş.