Dekorasyonda Yapılan Hatalar

2591
Dekorasyonda Yapılan Hatalar
Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Sıcak yuvanız ile aranızda olan iletişim bozukluğunun elektrik uyumsuzluğunun en büyük nedeni dekorasyonda yaptığınız hatalar olmakta. Beğendiğiniz mobilyayı almanız için zevkinize uygun olması yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda evinize de uygun olmalı. Beğendiğiniz eşyaları alıp evinize koymadan önce evinizin durumunu da göz önünde bulundurmanız lazım.

Seçtiğiniz koltuk modeli ya da yatak odası modeli ne kadar lüks olursa olsun evinize uymadığı ya da diğer eşyalarınızla uyum sağlamadığı sürece size rüküş havası bile verebilir. Bir de yaptığınız o kadar masraf boşa gitmiş olacaktır

Ev dekorasyonu sırasında yapmamanız gereken hataları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ucuz olsun kaliteli olsun mantığından kurtulmanız lazım ilk başta. Şunu unutmayın; ucuz diye aldığınız koltuk modelleri ya da yatak odası modelleri; dayanıklılık ve kullanışlılık bakımından amacınıza hitap etmeyebilir. Kullanım süresi daha kötü olabilir. Sırf olsun, yeri dolsun diye alınan bir mal; hem size bir tatmin duygusu yaşatmayacak; hem içinize sinmeyecek hem de kullanım süresi kısa olacaktır. Halk arasında bilinen bir söz vardır:” Ucuz alacak kadar, zengin değiliz.”
  • Salon ya da yatak odanızı nasıl düzenleyeceğimizi hangi tarzı uygulayacağınızı önceden saptamanız gerekir. Spor dekorasyon modeli ile klasik dekorasyon modeli; modern dekorasyon modeli ile klasik dekorasyon modeli ya da modern dekorasyon modeli ile spor dekorasyon modeli birbirine karışmaması lazım. Bağımsız bölümleri farklı yapabilirsiniz. Örneğin yatak odası modelleri spor ise, salondaki koltuk modeliniz klasik olabilir ama aynı bölümde farklı dekorasyon modeli kullanamazsınız. Birbirine karıştırmamanız gerekmektedir.
  • Renkler konusunda da uyumlu olmanız lazım. Tezat renkler kullansanız bile; karmaşa yaratmamalı. Salon ya da yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız renklerin bir biri ile uyumlu ve ahenk içinde olmasına özen gösterin.
  • Evinizdeki eşyaları kalabalık ve üst üste olmasına özen gösterin.
  • Ev dekorasyonu konusunda aslında tarzını belirledikten sonra araştırma yapmak en mantıklı olandır. Gerekirse bir uzmandan bu konuda yardım istemelisiniz.