Salon Dekorasyonunda Kadife

2688
2017 Koltuk Modelleinde Kadife
2017 Koltuk Modelleinde Kadife

2017 de koltuk modelleri arasına kadife yine yerleşti. Koltuklar, yatak başları, minderler; perdeler zevkinize göre kadife kumaşları ile ayrı bir hava kazanıyor 22017’de.

Tüylü ve saçaklı anlamına gelen kadife; yumuşak ve yün, naylon ya da ipek ile dokunan liflerin birkaç mm uzun bırakılması ile oluşan bir kumaş türü olmaktadır.

Ev dekorasyonunda kadife yoğun olarak koltuk döşemesinde kullanılmaktadır. Duvar kağıtlarına giren kadife; halıda abajura kadar yoğun kullanım alanlarına sahiptir.

2017 mobilya trendleri ya da dekorasyon fikirlerinde kadife; uzun yıllar sonra tekrar gündeme gelmiştir.

Kadife şık ve zarif bir şekilde koltukları süslemektedir. Temizlemesi zor olan kadife kumaşlar; 2017 koltuk döşemesi olarak koltuk modelleri arasında yer almasına ve oldukça popüler olmasına rağmen; eğer hem salon hem oturma odası şeklinde bir dağılımınız yoksa; tek bir oturma odası modeline sahipseniz ve günlük hayatta sık bir şekilde kullanıyorsanız. Kadife döşemeyi size önermiyoruz. Hem zor temizleniyor, hem tozu hemen tutuyor hem de pratik değil.

Dekorasyon tamamlayıcı ya da aksesuar olarak da kullanılan kadifeler; aynı zamanda abajurlerlerde de kullanılmaktadır. Işığı bastırdığı için loş bir hava katmak istiyorsanız kadife kullanabilirsiniz.

Kadife dokulu duvar kağıtları 2017 de moda oldu. Bulunduğu ortama aynı zamanda zengin ve gösterişli bir hava veren kadife ayrıntılı duvar kağıtları; hem ofislerde hem de evde kullanılabilir.