Banyo Modelleri

3714
Banyo Modelleri
Banyo Modelleri

Evinizde yapacağınız dekorasyon sırasında nedense banyo hep en sona bırakılır, gerekli önemi görmez. Banyo modelleri ya da banyo dekorasyonu aslında uygulanması gereken çok fazla ayrıntı bulunmamakta gibi görünse bile, banyo dekorasyonu da önem taşımaktadır.

Banyo modelleri genel olarak; klozet, lavabo takımı, duş bölümünden ibarettir. Bunun yanında fayanslar, döşeme, duşa kabin ve ayna banyonun önemli ayrıntılarından olmaktadır. Seçeceğiniz banyo takımı ya da banyo modelinin uygulanması sırasında tadilat gerekecektir. Bu yüzden al koy, ya da yerleştir şeklinde bir döşeme olmayacaktır. Zaman alacak bir süreci kapsayacaktır.

Sıcak yuvanıza yapacağınız dekorasyon için banyoyu en sona bırakmamanız tadilat süresini de göze almanız açısından önemlidir. Yeni çıkan üç boyutlu duvar ve zemin döşemeleri banyonuza oldukça farklı hava verecektir.

Banyonuzu dekore ederken; uygulamanız gereken ayrıntıları hakkında kısaca şunları söyleyebiliriz:

  • Banyo modelinizi seçmeniz ve hangi tarzı uygulayacağınıza karar vermeniz ilk atmanız gereken adımdır.
  • Banyo dekorunda en önemli ayrıntı; banyonuzda kullanacağınız zemin ve duvar fayanslarıdır. Banyonuzun büyüklüğüne göre seçeceğiniz fayanslarınız ikinci adımda karar vermeniz gereken ayrıntıdır.
  • Üçüncü adımda karar vermeniz gereken banyonuzun genişliğine de bağlı olarak duş ya da küvet konusudur.
  • En son adım olarak banyo dolap modelleri ve banyoda kullanılacak aksesuarlar olmaktadır.
  • Banyonuzun havalandırma sistemi de göz ardı edemeyeceğiniz önemli bir ayrıntıdır. Daha sonra buhar ve benzeri nedenden banyonuzun sorun yaşamaması için havalandırma tertibatı konusunda kaliteli malzeme kullanmanız önemlidir.