Salon Dekorasyonunda Kullanılacak Renkler

2798
Salon Dekorasyonunda Kullanılacak Renkler
Salon Dekorasyonunda Kullanılacak Renkler

Açık renkler her ne kadar odayı ferah ve geniş gösterse de; koyu renkler odaya ayrı bir sıcaklık ve zarafet katar. Bu yüzden salonunuz açık renk hakimiyetinde olsa bile araya koyu renk serpiştirmek gerekmektedir.

Hem küçük hem büyük salonlarda açık renk, ayrı bir hava vermektedir. Kiri gösterir diye bilinse bile bazı kusurları örtmek için bire birdir. Özellikle pudra, beyaz, gri, bej bu senede açık renklerde ön planda kullanılan dekorasyon renkleri olmaktadır. Gerek salon modelleri, gerek mutfak modelleri, gerek yatak odası modelleri gerek ise koltuk modelleri üzerinde açık tonlar; evinize ayrı bir asalet katar.

Döşeme ve duvarlarda her ne kadar açık renk tercih edilse de özellikle duvarlarda; koyu mavi, koyu yeşil ya da zümrüt yeşili, gece mavisi bu senenin gözde renklerinden olmaktadır.

Parlak altın renkli perdeler bu sene oldukça ilgi çekmekte. Hem klasik , hem modern, hem de spor mobilya modelleri; parlak altın rengi perde ile ayrı bir hava vermektedir. Buna göre zevkinize bağlı olarak salon dekorasyonunu konusunda üç ana fikir üzerinde yapabiliriz:

  • Klasik bir tarza sahipseniz; gösterişli ve ışıltılı aksesuarlar kullanabilirsiniz. Salon dekorasyonunda ise koyu rengi ön plana çıkarmalısınız
  • Modern bir tarz istiyorsanız; salonunuzu pastel ve açık tonlarda seçebilirsiniz. Araya biraz koyu renk aksesuarlar katarak, salonunuza daha sıcak bir hava verebilirsiniz
  • Spor tarzdan hoşlanıyorsanız; rengarenk şirin renk uyumları size göre olacaktır.