Antre Dekorasyon Modelleri

4419
2017 Antre Modelleri
2017 Antre Modelleri

Sıcak yuvanızın kapısını açtığınızda evinize merhaba dediğiniz alandır antre bölümü. Eviniz ve sizin hakkında; gelen misafirlere ilk izlenimi veren evinizin bu önemsiz görünen detayı; pozitif enerjinin ilk yayılma noktasıdır.

Peki antre modelleri nasıl olmalı? Antre dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Antrelerimiz hakkında dikkat etmemiz gereken noktalara şu şekilde örnek verebiliriz:

  • Antre evinizin girişinde karanlık bir alanda olduğu için, aydınlık renkler tercih edilmeli
  • Antre dekorasyonunda aydınlatma oldukça önemlidir. Spotlar; kollu avizeler, apliklerler antre aydınlatmalarının yeterli olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Antre duvarlarında açık renk duvar kağıtları ya da açık renk boya kullanabilirsiniz. Ayna gibi detaylar da antre dekorasyonu için oldukça verimli ayrıntılardır. Küçük antreleriniz daha geniş ve derin görünmesini sağlar.
  • Antre uygulamasında beyaz ayna kullanmamanız önemle tavsiye olunur. Beyaz aynalar ışığı gereğinde fazla yansıtacaktır.
  • Antrede belli bir köşeye resimler ya da tablolar koyabilirsiniz.
  • Antrede döşeme olarak parlak seramikler, fayanslar kullanılması hoş olmayan ve oldukça sık tekrarlanan dekorasyon hatalarından biri olmaktadır. Banyo, tuvalet ve mutfaklar ve odalarla bağlantı noktası olan antrede kaygan zemin bulunması uygun olmamaktadır. Bu tarz zeminlerde hem temizlik sıkıntı yaratacak hem de ayak izi belli olacaktır.

Antre modelleri; genellikle ayakkabı ve palto dolapları,  ve aynanın bütünleştiği şık tasarımlardan oluşmaktadır. Bu tasarımların da işlevsel ve estetik olması, zevkinize ve kişiliğinize uygun olması önemlidir.