Dinlenme Köşeleri Fikirleri

2928
Dinlenme Köşesi Fikirleri
Dinlenme Köşesi Fikirleri

Sıcak yuvanızın bazı bölümlerinizi kendinize özel olarak sadece rahatlamak amacı ile dekore edebilirsiniz. Bu amaçla evde kendinize ayırdığınız dinlenme köşesi; günün ağır temposundan uzaklaşarak; kahvenizi ve kitabınızı, gazete ya da derginizi alıp, inzivaya çekilip huzur bulmanıza vesile olur.

Sınırlı bir süre geçirseniz de sizinle bütünleşen dinlenme köşesi rahatlamamıza neden olacaktır. Evin en sakin bir alınana kuracağınız dinlenme köşesinde ayaklarınızı uzatıp oturabileceğiniz bir koltuk ( Josephine koltuk modelleri dinlenme köşeleri için oldukça uygundur.), kahvenizi ya da çayınızı içebileceğiniz bir küçük sehpa; yakınınızda açıp kapamamızın kolay olacağı bir aydınlatma sistemi olmalıdır.

Dinlenme köşeleri salonda ise; salon takımlarına da uygun olmak zorundadır. Yatak odasında bulunması halinde ise de; doğal olarak yatak odası modelleri ile arasında bir bağlantı ve uyum olmak zorundadır. Bilgisayar ya da televizyon gibi dikkatinizi dağıtacak, kendinizle baş başa güzel vakit geçirmenizi engelleyecek eşyalardan uzak olması amacına ulaşmasını sağlar.

Dinlenme köşenizde detaya yer vermek istiyorsanız; puf ve ufak raflar kullanabilirsiniz. Birkaç minder dinlenme köşenize daha çok amaçlar yükleyecektir.

Bahçenizde ya da balkonunuzda kendinize dinlenme köşesi hazırlayabilirsiniz. Eski bir sandık ve benzeri dekorasyonları dinlenme köşenize yerleştirebilirsiniz. Göz sormamasına çok fazla gürültülü alanda bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

Aynı zamanda evinizde şömine varsa, deniz ya da doğa manzarası alıyorsanız, işte uygun bir dinlenme kösesi alanı buldunuz demektir.